شرایط و نحوه برگزاری اولین رویداد کارآفرینی و فناوری های امداد ونجات  همراه با بخش ویژه دانش آموزی

شرایط و نحوه برگزاری اولین رویداد کارآفرینی و فناوری های امداد ونجات همراه با بخش ویژه دانش آموزی

مدیر کل روابط عمومی جمعیت هلال احمر با اعلام خبر میزبانی این سازمان برای برگزاری اولین رویداد کارآفرینی و فناوری های امداد و نجات بیان داشت: در راستای ایجاد جو با نشاط علمی و اجرای یک رویداد علمی متفاوت در ساختار فرهنگ امداد و نجات و فعالیت داوطلبان، نشست کمیته ی علمی رویداد با بررسی فرآیند برگزاری، اهداف و محورهای رویداد با حضور اعضای شورا نهایی گردید.

به گزارش روابط عمومی رویداد، دکتر رمضانی مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر بیان داشت : از آنجائیکه هدف اصلی برگزاری این رویداد، ایده یابی و ایجاد مشارکت اجتماعی در راستای تولید فناوری های  امداد و نجات، توسعه استارت آپ های فناورانه حوزه امداد و نجات و توسعه فعالیت داوطلبان، شناسایی استعدادهای دیجیتالي و هدایت ایشان به تولید محصولات امداد و نجات، هدایت و حمایت از ایده‌ها و ایجاد تسهیلات لازم برای ادامه فعالیت، شناسایی و جذب کارآفرینان بالقوه و یا نوپای آینده، ایجاد بانکی از ایده‌های مرتبط با محورهای موضوعی رویداد فرهنگ سازی و اطلاع رسانی محتوا و سرویس های دیجیتالی، فناوری های حوزه پیش آگاهی، فناوری های حوزه توانمند سازی و بازسازی، فناوری های حوزه امداد و نجات و فناوری های رباتیک امداد و نجات می باشد، اطلع رسانی رویداد از طریق برنامه های تلویزیونی و ظرفیت سازمان داوطلبان و سازمان غنچه های هلال و ... انجام می‌پذیرد.

وی همچنین با اعلام اینکه این رویداد در روزهای12 و 13 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد، درمورد نحوه ی ثبت نام برای شرکت در رویداد گفت : ثبت نام به صورت اینترنتی بوده و با مراجعه به سایت رویداد به نشانی www.healthtech.ir  قابل انجام است. لازم به ذکر است که جامعه هدف شرکت کنندگان در این رویداد محدود به دانشجویان نبوده و تمام افرادی که توانایی ارائه راهکار و ایده در راستای محورهای رویداد را دارند، می توانند در این رویداد شرکت نموده و به رقابت بپردازند. همچنین در این رویداد بخش ویژه ای دانش آموزی در راستای تحقق ایجاد زبان و فرهنگ امداد و نجات برگزار میگردد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان هلال احمر درباره ی روند اجرای رویداد نیز گفت: کلیه برنامه های مرتبط با رویداد کارآفرینی و فناوری به صورت زیر در دو روز اجرا و انجام خواهد شد. در این رویداد کلیه مخاطبان می‌توانند به‌ صورت گروهی ثبت‌نام كنند. علاوه بر این شرکت‌کنندگان باید ایده و طرح اولیه خود را در وب‌گاه مربوطه بارگذاری كنند. همچنین کاربران می‌توانند برای ارائه ایده و طرح خود از فایل‌های تصویری و صوتی نیز استفاده کنند. ایده‌ها و فناوری‌ها پس از پایان مهلت ثبت نام، مورد داوری قرارگرفته و 30 طرحی که امتیاز بیشتری را در این مرحله دریافت کرده باشند، انتخاب‌شده و به مرحله بعدی راه می‌یابند.

رمضانی در خصوص برگزاری دو روزه رویداد نیز گفت : در روز اول رویداد کارگاه های پیش رویداد به منظور نهایی کردن طرح‌ها تشکیل خواهد شد و افراد با گروه های منتخب خود مراحل رویداد را طی خواهند کرد. همچنین در روز دوم، تیم‌ها تحت آموزش و هدایت مربیان با تجربه حوزه کارآفرینی و امداد نجات قرار می‌گیرند و ایده های خود را آماده و در زمان 3 دقیقه ارائه می‌کنند. در پایان طرح‌ها و فناوری‌ها ارائه داوری شده و سه تیم برتر با اعطا جوایز تقدیر خواهند شد.

دکتر رمضانی در خاتمه به سرمایه گذاران و نهاد های مرتبط نیز توصیه کرد که با شرکت در رویداد و با توجه به نیاز خود، از ایده های مدنظرشان حمایت های لازم را انجام دهند.